1. Čelákovický klub potápěčů a vodáků

 

Novinky

Kluby

Klubové akce

Kalendář akcí

Brigády

Odkazy

 

 

VODÁCI

Sezóna 2015

Čelákovice a vodáci patří k sobě stejně jako voda a kánoe, pramice, raft či člun. Vždyť řeka nám tu teče pod nosem, tak by byla škoda toho nevyužít. Místní klub své dlouholeté zkušenosti zužitkoval v maximální míře, tudíž se nelze divit, že poslední roky patří vodáci i motoráři k těm nejlepším v naší republice.

            S vodáky a jejich plavidly se na Labi setkáváme často. Ať jde už o tréninky, nebo doprovodný program při různých akcích. V závodech pramic závodí čeští vodáci již 15 let. Mistrovství ČR s názvem "Český pohár" pořádá Svaz vodáků České republiky. Probíhá každý rok od jara do podzimu, pokaždé na jiné řece a skládá se ze tří disciplín - ze slalomu, sprintu a sjezdu. Závodníci jsou v něm rozřazeni do kategorií muži, ženy, junioři, juniorky a žactvo.

            Čelákovické žactvo zrálo pozvolna. Ze sedmého místa v roce 2013 se loni vyhouplo na páté. Ani první letošní závod na Divoké Orlici nevěstil žádnou změnu. Čelákovičtí Škorpioni se umístili opět na 5. místě. Údiv nastal už při druhém závodu na Svratce, kde Škorpioni s přehledem vyhráli, ačkoliv v jednom úseku měli namále. Vítězné tažení pokračovalo i na třetím závodu v Sandberku. Trošinku pak zakolísali třetím místem na Bašteckém okruhu a na Jizeře. Posádka ve složení Chyba Milan, Chyba Adam, Hanzlová Lada, Špitálský Petr a Folwarczný Jakub si pro vítězný pohár nakonec dojela na téměř domácí půdě v Dřísech, čímž získala titul Mistři České republiky.

            Mladým talentům gratulujeme a přejeme jim mnoho dalších úspěchů!!!

 

 


 

Nejbližší akce:

7.11.2015    Zamykání LABE     20:00    loděnice


 

Fotogalerie: fotky z našich akcí a závodů najdete zde

 

                 

 

 

Copyright © 2015 1. Čelákovický klub potápěčů a vodáků
Naposledy změněno: 18. 09. 2015