1. Čelákovický klub potápěčů a vodáků

 

Novinky

Kluby

Klubové akce

Brigády

Odkazy

 

Vejšlap jarním Polabím


 

18. dubna 2015

Dne 18. dubna 2015 se koná již tradiční Vejšlap jarním Polabím, pořádaný 1.Čelákovickým klubem potápěčů a vodáků.
Start pochodu je od 9. do 11. hodin před místní radnici a jeho tři značené trasy (stejné jako loni) jsou vybrány tak, aby vyhovovaly jak nenáročným výletníkům tak výkonným turistům a ostatním sportovcům. Jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi nebo s kočárky. Jsou také vhodné pro cyklisty. Na startu obdrží účastníci itineráře s mapkou trasy, do kterých získávají razítka v kontrolách na tratí. 

Cíl pochodu je v areálu 1.ČKPV, kde čeká účastníky občerstvení, hudba a atrakce pro děti i dospělé. Lze si zde také vyzkoušet jízdu na všech typech lodí, které klub vlastní, včetně motorových závodních člunů. Pro školní mládež je to vynikající příležitost. Třeba právě zde zjistí, že voda je to, co by je bavilo. Ať už jsou to pádla, s kterými na pramicích zapadnou do výborné celorepublikové party při závodech Českého poháru či s kanoemi a rafty na vodáckých soustředěních a sjíždění řek, nebo na motorových člunech, s kterými se mohou ti nejzdatnější kromě Labe a Vltavy podívat i na exotičtější vody při Mistrovství světa i Evropy.
Večer od 20.hodin je pak ve velkém sále areálu klubu taneční zábava spojená s rituálem Odemykání Labe a ostatních vod. Vstup je zdarma a jsou zváni všichni až do naplnění sálu.
 

Vejšlap jarním Polabím sahá až do prehistorie čelákovického vodáctví. První ročník se šel už v roce 1976 a jeho organizace a vybrané trasy jsou jsou za ta léta dovedeny k naprosté dokonalosti a spokojenosti všech účastníků. Ze tří tras, které vedou krásnými lesy a rozmanitou přírodou mezi Labem a Jizerou si jistě vyberou jak rodiče s malými dětmi, případně i kočárky, tak i také sportovně založení turisté a cyklisté. Jde se zčásti po Naučné ztezce polabským údolím k sousoší sv. Václava, kolem slepých ramen bývalých labských meandrů a rezervací Slavíkovy tůně. Během trasy je možné si všimnout starých i novějších sběrných systémů vody káranské vodárny, stale ještě dodávající vodu Praze. S její historii se je možno saznámit na panelech v okolí vodárny.
Letos zatím působí přívlastek jarní velice nadneseně, ale meteorologové slibují, že už to konečně vypukne. Přesto že už teď jsou k vidění nesmělé kvítky, kočičky a jehnědy, věříme, že během týdne to příroda začne dohánět závratným tempem. Doufáme, že duše všech účastníků pookřejí po únavné zimě nádherou probouzející se přírody.

 

Copyright © 2014 1. Čelákovický klub potápěčů a vodáků
Naposledy změněno: 18. 09. 2015