1. Čelákovický klub potápěčů a vodáků

 

Novinky

Kluby

Klubové akce

Kalendář akcí

Brigády

Odkazy

 

Vejšlap za Polabskými strašidly

 

11.10.2015

 

 

 

 

Strašidla v Čelákovicích - již po třetí

 

            Na pověsti o tajemných bytostech, případně strašidlech, narazíte v Čelákovicích a okolí téměř na každém kroku. Na tom by nebylo nic divného, téměř všude kolují strašidelné historky, ale málokde se stává, že je můžete vidět na vlastní oči. U nás se strašidla domluvila s místními vodáky a již třetí rok nás v říjnu chodí navštěvovat.

            Letos se Vejšlap za polabskými strašidly uskutečnil v neděli 11. října 2015. Již tradičně bylo výchozím bodem nádvoří muzea. Na trase dlouhé téměř 3 kilometry jste se mohli setkat s deseti strašidly či duchy - nepoctivým sedlákem, světýlky, hejkalem, nebo dokonce upíry. Letos se za poznáním vydalo 90 odvážlivců.

            Vejšlap tradičně doprovázela výtvarná a básnická soutěž. Děti mohli doma namalovat obrázek na téma strašidla a tento svůj výtvor předat na startu. Donesené obrázky zhodnotila strašidelná porota. Výherce těchto soutěží obdrželi poukázky na nákup v obchodě s výtvarnými potřebami AKI-dekorace. Nejlepší výtvory budou vystaveny taktéž ve výtvarných potřebách a na webu http://1ckpav.wz.cz.

            Všem příchozím moc děkují jak strašidla, tak i všichni organizátoři. Velké poděkování za podporu čelákovických strašidel patří České unii sportu a městu Čelákovice. Děkujeme taktéž městskému Muzeu za zapůjčení prostor.

 Všichni společně doufáme, že se za rok opět setkáme. TAK ČAU A ZASE PŘÍŠTĚ!!

 

Copyright © 2015 1. Čelákovický klub potápěčů a vodáků
Naposledy změněno: 18. 09. 2015